Porozumění textu expres


Vlasta Gazdíková

S naší knihou porozumíš všem textům na jedničku.

Kniha Porozumění textu má pomoci žákům 9. ročníků a dalším uchazečům o studium v maturitních oborech v přípravě na úspěšné zvládnutí didaktického testu, který je součástí jednotných přijímacích zkoušek na střední školy.

Kniha v úvodu obsahuje stručné informace ke koncepci knihy a seznamuje s pěti typy testových úloh. Přináší rovněž užitečné tipy, jak si počínat při řešení úkolů týkajících se porozumění textu. Tato oblast je v didaktickém testu tradičně jednou z nejvíce bodově ohodnocených. Jejím zvládnutím tak budete mít didaktický test v kapse!

Sbírkovou část knihy tvoří množství zajímavých textů z různých oblastí literatury, poezie, odborné literatury, ale také z pera nejoblíbenějších autorů současnosti. Ke každému výchozímu textu se váže vždy řada úkolů (celkem jich je v knize 400). Jejich řešením si ověříte, jak jste danému textu porozuměli.

V závěru knihy samozřejmě naleznete klíč správných odpovědí ke všem úlohám.

Číst více
249 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.08.2023
Formát 167x225 mm
Hmotnost 0,294 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Jaroslava Kučerová
EAN 9788026618942
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

autor knihy

Vlasta Gazdíková Vlasta Gazdíková

Vlasta Gazdíková


Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Brně (dnes Masarykova univerzita), obor český jazyk – hudební výchova. Následně ji osud zavál do Zlína, kde působila jako učitelka 2. stupně základní školy. Dnes bydlí v rodinném domku v malé vísce poblíž Uherského Brodu. Věnuje se péči o své nejbližší, baví ji pěstování kytek, četba knih, hudba a domácí mazlíček – zlatý retrívr. Ve volném čase si plní svůj dávný sen – píše knížky pro ty, kteří se chtějí zdokonalit ve své mateřštině.

zobrazit profil autora