Pražské německé povídky

Prager deutsche Erzählungen

Jan Budňák

Procvičte si němčinu s Kafkou, Fuchsem, Rilkem a dalšími slavnými autory!

Prager deutsche Erzählungen

Svazek představuje výbor z krátkých próz pražských německých autorů, převážně z generace kolem tzv. „pražského kruhu“ (Brod, zde zastoupeni Kafka, Pick, Fuchs, Ungar). Pozdně novoromantické autory, kteří jsou druhým stavebním kamenem literárního renomé německé Prahy, zde reprezentují Meyrink a Rilke.

Ve vybraných textech se opakovaně objevují tři tematické tendence: perspektiva dospívajícího člověka resp. dítěte, (ironicky) komické vyprávění a vztah k českým/pražským reáliím, které jsou atraktivní pro široké čtenářstvo, od studentů německého jazyka či germanistiky až po „běžného“ českého čtenáře.

Krátký rozsah textů a civilní jazyk zaručují jejich atraktivitu.

Primárně jsou určeny pro čtenáře s úrovní znalosti německého jazyka B2. Otázky a aktivity k textům se týkají především porozumění textu a rozvoje čtenářských kompetencí (aktivity před četbou, během četby, aktivity s osobnostními profily postav i aktivity pro tvůrčí psaní). Na každé straně pak čtenář najde i překlad nejproblematičtějších slov.

Celá kniha je namluvena na přiloženém CD rodilými mluvčími pro trénink výslovnosti i porozumění slyšenému. CD obsahuje nahrávky ve formátu MP3.

Číst více
289 Kč doporučená cena
nedostupné

detailní informace

Počet stran 200
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 19.01.2015
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,303 kg
Jazyk němčina
EAN 9788026606161
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená