Matematika na čtverečkovaném papíře


Irena Budínová

i připravujeme
Efektní řešení matematických úloh s pomocí čtverečkovaného papíru.

Matematika na čtverečkovaném papíře je sbírkou řešených i neřešených gradovaných úloh vhodných pro žáky pátých až devátých tříd. S využitím čtverečkovaného papíru se žáci naučí znázorňovat a řešit úlohy, které pro ně dříve byly příliš obtížné. Publikace tak poskytuje dětem efektivní nástroj pro zlepšení matematických schopností. Ocení ji nejen učitelé ZŠ, ale též rodiče, kteří pomáhají dětem s přípravou.

Publikace se zaměřuje na problematické oblasti matematiky, jako je například práce se zlomky, desetinnými čísly, poměry, procenty a číselnými výrazy. Každá část je doplněna názornými příklady a postupy.

Součástí sbírky jsou šablony z tvrdého papíru, které slouží k vizualizaci úloh a pomáhají žákům vytvářet konkrétní a srozumitelné představy. Díky interaktivnímu přístupu se učení stává zábavnou aktivitou.

Číst více
269 Kč doporučená cena
připravujeme 13.08.2024
Podobné

detailní informace

Počet stran 120
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.08.2024
Formát 160x230 mm
Jazyk čeština
EAN 9788026619925
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

autor knihy

Irena Budínová Irena Budínová

Irena Budínová


Zabývá se výukou matematiky na základní, střední a vysoké škole. Objevuje možnosti diferenciace výuky matematiky v běžné třídě a individualizace výuky. Po praktické i teoretické stránce se zajímá o výuku nadaných žáků a žáků se specifickými poruchami učení. Vytváří různé publikace, kterými chce pomáhat žákům i učitelům při zdolávání matematického učiva. Realizovala desítky kurzů pro učitele na témata diferenciace výuky, využívání pomůcek ve výuce matematiky, přechod od aritmetiky k algebře aj. Od roku 2018 se věnuje soukromému vyučování matematiky pod svojí značkou MatHelp, zaměřuje se na žáky ze znevýhodněných výkonových skupin – na žáky slabé, s poruchami učení i nadané. Realizuje přípravné kurzy na přijímací zkoušky na gymnázia a střední školy. Sedmnáct let působí na Katedře matematiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, kde připravuje budoucí učitele, šest let vyučuje na gymnáziu. V minulosti působila také na základní škole.

zobrazit profil autora