Šest manželek Jindřicha VIII. B1/B2

The Six Wives of Henry VIII

Sabrina D. Harris

Rozvedená, popravená, zemřela, rozvedená, popravená, přežila

Rozvedená, popravená, zemřela, rozvedená, popravená, přežila...

To byly osudy manželek Jindřicha VIII. Život v lesku jeho koruny pro ně nebyl jednoduchý. Jejich jedinou povinností bylo dát Jindřichovi syna, dědice trůnu. Jakmile se to nedařilo, král se začal poohlížet jinde. Jindřich byl vášnivý, sobecký, odvážný a ke konci života i paranoidní a pomstychtivý. Uměl nenávidět až za hrob, což poznaly nejen jeho manželky, ale i přátelé a poddaní, jichž popravil na tisíce.

Nejen Anna Boleynová, jejíž příběh je u nás nejznámější, ale i Kateřina Aragonská, Jana Seymourová, Kateřina Howardová, Kateřina Parrová a Anna Klevská v knize nechávají nahlédnout do svých srdcí a myšlenek a ukazují, že být královnou neznamená jen nosit drahé šaty a šperky a zářit na plesech, to hlavní se odehrává za zdmi jejich komnat.

Kniha je určena pro mírně pokročilé studenty angličtiny. Na každé dvoustraně naleznete český zrcadlový překlad, který vám umožní kontrolu, zda jste cizojazyčnému textu správně porozuměli. Příběhy si můžete jen číst, anebo si je pustit do ucha cestou do školy nebo do zaměstnání. Audionahrávky ke dvojjazyčným knihám ve formátu MP3, na kterých příběh vypráví rodilí mluvčí, naleznete na adrese albatrosmedia.cz, kde do vyhledávacího pole zadáte název této knihy, rozkliknete ji a nahrávky naleznete v sekci Ke stažení.

Číst více
269 Kč doporučená cena
V prodeji