Matěj mapuje výtvarné umění


Michaela Hošková

Ilustrovaný průřez českým výtvarným uměním od talentovaného autisty a jeho mámy

Jeho mapy obletěly svět. Jeho příběh se stal inspirací, jak zatočit s nepřízní osudu. Nyní je zpět, aby vás zasvětil do tajů výtvarného umění. Jan Zrzavý, Adolf Born, Josef Lada, Václav Hollar… to je jen zlomek významných osobností českého výtvarného umu, které vám společně Michaela a Matěj Hoškovi představí. Co všechno studium na umělecké škole obnáší? Kde Matěj vyhledává informace a jak je strukturuje? I to se dozvíte v originálním průvodci světem českého výtvarného umění!

Michaela Hošková vystudovala gymnázium Karla Čapka a poté studovala ve Velké Británii, kde přišla na chuť marketingu. Pracovala ve Washingtonu v USA, kde se seznámila s řadou českých významných osobností, jejichž příběhy se jí staly inspirací po narození postiženého syna. Právě kvůli němu přerušila kariéru v módním a mediálním průmyslu. Stála u zrodu několika módních portálů a založila s manželem společnost MAAPPI, která nabízí produkty spojené s Matějovými mapami a výtěžek využívá pro charitativní účely. Psaní bylo ale vždy jejím tajným snem, který se díky synovi stává skutečností.

Matěj Hošek je studentem Soukromé střední umělecké školy designu. Narodil se s poruchou autistického spektra a na počátku života jeho vyhlídky nebyly příznivé. Díky péči rodiny a okolí se s nepřízní osudu popral a díky školní inkluzi úspěšně dokončil základní vzdělání a úspěšně složil přijímací zkoušky. Jeho vášní je tvoření map. Na počátku to byly mapy dopravní, později v mapách našel berličku, jak chápat svět a začal vytvářet strukturované mapy školních předmětů. Dnes maluje osobnosti, architektonické památky a společně se svojí mámou Michaelou pracují na knihách, diářích a jiných kreativních produktech, které dokazují, že žádný handicap není překážkou.

Číst více
349 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 136
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.11.2021
Formát 195x255 mm
Hmotnost 0,526 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Matěj Hošek
EAN 9788026616863
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba brožovaná šitá s chlopněmi

autor knihy

Michaela Hošková Michaela Hošková

Michaela Hošková


Michaela Hošková vystudovala gymnázium Karla Čapka a poté studovala ve Velké Británii, kde přišla na chuť marketingu. Pracovala ve Washingtonu v USA, kde se seznámila s řadou významných českých osobností, jejichž příběhy se jí staly inspirací po narození postiženého syna. Právě kvůli němu přerušila kariéru v módním a mediálním průmyslu. Stála u zrodu několika módních portálů a založila s manželem společnost MAAPPI, která nabízí produkty spojené s Matějovými mapami a výtěžek využívá pro charitativní účely. Psaní bylo ale vždy jejím tajným snem, který se díky synovi stává skutečností.

zobrazit profil autora