Ezopovy bajky


Marta Knauerová

Klasické dílo v unikátní úpravě

Ezopovy bajky patří od nepaměti k základním pramenům prosté lidské moudrosti. Tak je předkládá i tato kniha.

Je ztvárněna netradiční ilustrací a netradičním slovem, vycházejícím z českého překladu Ezopových bajek Jana Akrona Albína Vrchbělského (1525—1551), vydaného Johnem Ogilbym v Londýně roku 1665 jako druhé vydání — The Fables of Aesop —, s ilustracemi významného českého barokního

rytce a kreslíře Václava Hollara (1607—1677).

Volná jazyková stylizace výše uvedeného díla ponechává čtenáři vhled jak do obrazů, tak i slov dávno minulých a zdánlivě kostrbatých, podtrhujících však vždy jednoduchou strohost příběhu a sílu jeho nosné myšlenky.

Číst více
1 990 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 312
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 19.11.2018
Formát 285x340 mm
Hmotnost 2,562 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Atila Vörös
EAN 9788026613398
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Marta Knauerová Marta Knauerová

Marta Knauerová


V prvé řadě maminka a kamarádka dvou báječných dcer s touhou psát laskavě, tajemně a hravě. Šťastná ve své práci botaničky i v jakékoli práci tvůrčí. Zaměstnat ruce pro ni znamená dopřát odpočinek hlavě. A naopak! V podkroví barokního kláštera obutých augustiniánů (dnešní Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě) sepisuje granty a připravuje už roky výukové materiály a programy pro děti. To vše s velkou pokorou a úctou nejen k danému místu, ale především k mnichu Conopeovi, šouravě bloudícímu chodbami rozlehlého kláštera už téměř čtyři sta let.

zobrazit profil autora