Čínské znaky


Soňa Pospíšilová

Zjistěte, jak vypadá vaše oblíbené slovo v čínských znacích.

Zajímá vás, jak se do čínských znaků přepíše datum vašeho narození? Chcete vidět, jak v čínských znacích vypadá vaše oblíbené jméno? Pak je kniha Čínské znaky přímo pro vás.

Kniha Čínské znaky je určena především laikům, kteří se čínštinou nehodlají zabývat hlouběji, ale chtějí si najít správné znaky a být si jisti jejich správností. Čínské znaky uvedené v naší knize lze použít například jako předlohy pro různé dekorace:

- tetování,

- obrazy na zeď,

- ozdobu hrníčku,

- potisk trička

nebo jakýmkoliv jiným způsobem.

Kniha je rozdělena do několika tematických okruhů (protiklady, příroda, barvy, zvěrokruh, filozofie a bojová umění, čísla a datum), která zájemce o podklady dekorací obvykle nejvíce zajímají. Nejrozsáhlejší a nejžádanější část knihy tvoří přepis českých jmen do čínských znaků. Soňa Pospíšilová vystudovala obor čínská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Během studia absolvovala roční pobyt v Pekingu. Vyučuje čínštinu, zabývá se překladatelskou a tlumočnickou činností. Věnuje se čínským bojovým uměním, v Olomouci pořádá kurzy určené především dětem.

Číst více
125 Kč doporučená cena
nedostupné