Deskové hry. Bylinky, květiny, stromy a keře


Jana Burešová

Zábavné hry, které pomáhají poznat přírodu

4 herní plánky k procvičení znalostí bylin a stromů.

Hry vhodné i pro děti, které stromy, keře či byliny příliš neznají nebo se jim pletou. V prvních třech herních pláncích jsou u stromů i bylin popisky s jejich názvy. Na děti tak čeká Stromová, Květinová, Bylinková a Pátrací hra. Děti při hraní her plní úkoly a odpovídají na otázky, čímž si procvičují své znalosti. Pokud děti nebudou znát odpověď, stačí, když si pozorně prohlédnou herní plánek, a odpověď jim bude jasná.

Hry jsou určené pro dva a více hráčů a stačí k nim pouze herní kostka a odpovídající počet figurek. Hráči postupují od políčka Start po Cíl. Hráči hází kostkou, postupují po políčkách a plní úkoly z herního plánku. Pokud padne šest, znova se nehází. Pokud se hráč při odpovědi splete, může se opravit. Zkušenější hráči si mohou rovnou zahrát Pátrací hru. Principem této hry je hledání bylin nebo stromů z políčka, na kterém právě stojí. Tato hra tak současně procvičuje pozornost a schopnost soustředění.

Hry jsou vhodné jako doplněk k procvičení prvouky i pro všechny děti, které milují přírodu.

Číst více
299 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 10
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.03.2023
Formát 275x300 mm
Hmotnost 0,466 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Alena Schulz
EAN 9788026618430
Věk od 6
Edice Deskové hry
Typ Kniha
Vazba leporelo knížkové

autor knihy

Jana Burešová Jana Burešová

Jana Burešová


Jana Burešová žije v Kladně s manželem a třemi dětmi. Mezi autory knih pro děti se zařadila v roce 2018, kdy vyšla její první kniha. Její tvorba baví i vzdělává. Při psaní autorka čerpá ze svých zálib, často úzce spojených s přírodou. Květinové pohádky jsou v pořadí její pátou knihou a navazují na Stromové pohádky a Bylinkové pohádky.

zobrazit profil autora