Zeď mezi námi

Die Mauer zwischen uns

Danuše Siering, Kateřina Černá, Karin Zadrick, Veronika Jonášová

Těm, kteří mají odvahu prorazit zdi.

Unikátní pohled do současnosti i nedávné minulosti dvou národů. Unikátní svědectví lidí, kteří píší naše nové společné česko-německé dějiny. Patnáct kapitol plných emocí, patnáct rozdílných lidských příběhů, patnáct různých pohledů na historické okamžiky i dějiny každodennosti uplynulého půl století. Dvojjazyčnou knihu Zeď mezi námi doprovází snímky renomovaných fotografů, předmluva ředitele Českého centra v Berlíně Tomáše Sachera a epilog velvyslance České republiky v Německu Tomáše Kafky.

Číst více
499 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 128
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 21.01.2021
Formát 210x297 mm
Hmotnost 0,505 kg
Jazyk čeština
Původní název Die Mauer zwischen uns
Původní jazyk němčina
EAN 9788026615972
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

autor knihy

Danuše Siering Danuše Siering

Danuše Siering


Narodila se v Ostravě, v roce 1986 odešla do Západního Berlína, kde žije doposud. Od roku 1990 podniká v Praze, zde založila Galerii Černá labuť a vydavatelství Black Swan Media. Je autorkou odborné publikace Art Marketing a cestovatelské knihy Zastav se na chvíli. Od roku 2015 vydává magazín N&N Praha/Berlin. Je to její cesta stavění mostů mezi sousedními státy, které jsou oba jejím domovem.

zobrazit profil autora
Kateřina Černá Kateřina Černá

Kateřina Černá


Novinářka žijící téměř dvacet kulinářských let v Praze, stále hrdá na své rodné Slezsko. Po studiích na Fakultě umění Ostravské univerzity v ateliéru Jiřího Surůvky se věnovala režii, fotografování a intermediální tvorbě. Od roku 2007 se její profesní kariéra spojila s tištěnými médii. Stala se šéfredaktorkou několika lifestylových magazínů navázaných na ekonomický týdeník Euro. Pravidelně se věnuje gastronomickým tématům, v rámci pořadů působila také jako režisérka, kreativní producentka a dramaturgyně. Je propagátorkou zdravého jídla z čerstvých surovin a rozumného přístupu k půdě a krajině.  

zobrazit profil autora
Veronika Jonášová Veronika Jonášová

Veronika Jonášová


Veronika Jonášová je novinářka. Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Karlově univerzitě v Praze a na Institutu politologických studií Sciences Po v Paříži. Začínala jako reportérka Lidových novin, poté přešla do zpravodajství České televize, kde pracovala deset let jako reportérka a moderátorka, následně moderovala zprávy a Víkendový rozhovor na Seznamu. Nyní je na volné noze, píše pro česká média a natáčí pro Českou televizi. Od roku 2019 žije už podruhé v Berlíně s manželem, který je zpravodaj České televize. Napsala průvodce Berlíňanka, je spoluautorkou knih Příběh Berlín, Zeď mezi námi nebo Když se v zoo zhasne.

zobrazit profil autora