Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 1 stupeň ZŠ


Irena Budínová

Zlomky vaše dítě ani vás nezlomí

Co je zlomek? Čitatel, jmenovatel, zlomková čára. To je obvykle jediná informace, kterou si většina dětí pamatuje, avšak vůbec neví, co zlomek vlastně je, jaký má význam a také s ním potom neumí počítat. V publikaci se autorka snaží zábavnou formou vést děti tak, aby na základě svých vlastních zkušeností nejprve pochopily význam zlomku jako části celku a postupně dospívaly k pojmu zlomku jako čísla (racionálního). Na mnoha obrázcích a příkladech se děti dozvídají potřebné informace, řeší zajímavé úkoly. Cílem je, aby děti získaly prvotní informace o zlomcích a mohly je v budoucnu využívat v učivu o zlomcích na 2. stupni základní školy. Publikace je psána srozumitelně, může posloužit dětem, rodičům i učitelům ke snadnějšímu seznámení se s pojmem zlomek již od prvního stupně základní školy.

RNDr. Růžena Blažková, CSc.

katedra matematiky Pedagogické fakulty

Masarykovy univerzity

Mgr. Irena Budínová, Ph.D.: Pracuje individuálně i skupinově s dětmi 1. a 2. stupně základní školy - slabým dětem pomáhá zvládat matematiku, matematicky zdatným dětem umožňuje rozvíjet logické myšlení a rozšiřovat si matematické poznatky. V posledních letech se intenzivně zabývá diferenciací výuky, kterou využívá i ve své práci na gymnáziu. Na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity se věnuje didaktice matematiky.

Číst více
139 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 52
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.05.2019
Formát 210x297 mm
Hmotnost 0,229 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026614180
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba brožovaná, šitá 2 skobkami (sešitová)

autor knihy

Irena Budínová Irena Budínová

Irena Budínová


Zabývá se výukou matematiky na základní, střední a vysoké škole. Objevuje možnosti diferenciace výuky matematiky v běžné třídě a individualizace výuky. Po praktické i teoretické stránce se zajímá o výuku nadaných žáků a žáků se specifickými poruchami učení. Vytváří různé publikace, kterými chce pomáhat žákům i učitelům při zdolávání matematického učiva. Realizovala desítky kurzů pro učitele na témata diferenciace výuky, využívání pomůcek ve výuce matematiky, přechod od aritmetiky k algebře aj. Od roku 2018 se věnuje soukromému vyučování matematiky pod svojí značkou MatHelp, zaměřuje se na žáky ze znevýhodněných výkonových skupin – na žáky slabé, s poruchami učení i nadané. Realizuje přípravné kurzy na přijímací zkoušky na gymnázia a střední školy. Sedmnáct let působí na Katedře matematiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, kde připravuje budoucí učitele, šest let vyučuje na gymnáziu. V minulosti působila také na základní škole.

zobrazit profil autora