Rozjeď to!

50 úžasných vozítek pro malé konstruktéry

Radek Chajda

Sestav si svoje vlastní vozítko a rozjeď to!

Kniha Rozjeď to! přináší 50 spolehlivých a zábavných projektů na téma pohybu. Vyrobíte si skvělé samohyby převážně z odpadního materiálu, jako jsou PET lahve a prázdné krabice. Budete postupovat od nejjednodušších modelů až po náročnější výrobky, k nimž se řadí model turbíny či elektromobil.

Publikace je rozdělena na sedm kapitol podle zaměření jednotlivých výrobků: 1. Elektřina a magnetismus, 2. Klasické motory, 3. Turbíny, 4. Rychlé stroje, 5. Síla vzduchu, 6. Technické lahůdky, 7. Perpetuum mobile.

Kromě návodů na výrobu obsahuje každá kapitola i technické zajímavosti a vědecká fakta.

Dozvíte se například:

* jak fungují různé druhy motorů

* jaké výhody a omezení mají turbíny

* která jsou nejrychlejší vozidla na světě

* jak je možné jet po jediném kole

* jak se vznést na vzduchovém polštáři

* Jak sestrojit model perpetua mobile

Radek Chajda pracoval osm let jako učitel fyziky a matematiky a díky této praxi ví, jak děti zaujmout a jak vysvětlovat fyzikální jevy názorně a zábavně. V našem nakladatelství mu vyšly například tyto knihy:

Fyzika na dvoře, Hravá matematika, Poznej své smysly, Věda hrou, Senzační výbušné experimenty, Dobrodružství vzduchoplavby, Velká kniha mladého technika a další.

Věnuje se překladatelské činnosti a navštěvuje školy se svým programem „Hravá věda“.

Číst více
199 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Žánr hravá věda
Počet stran 80
Datum vydání 14.10.2019
Formát 170x240 mm
Hmotnost 0,379 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026614654
Věk od 11
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Radek Chajda Radek Chajda

Radek Chajda


Studoval odbornou fyziku se zaměřením na optiku a také učitelství matematiky a fyziky, obojí na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracoval jako odborný technik, což mu umožnilo získat široký přehled v technických aplikacích. Zároveň má i osmiletou praxi jakou učitel matematiky a fyziky. Nyní navštěvuje školy se svým programem „Hravá věda“ a věnuje se popularizaci vědy a techniky. Své bohaté zkušenosti z pedagogické praxe i technických oborů uplatňuje nejen ve svých publikacích, ale také ve spolupráci s Českou televizí při tvorbě naučných pořadů pro děti.

zobrazit profil autora