Štístko a Poupěnka učí správně kreslit

Grafomotorika pro děti

Eva Mrázková, Jaroslav Mottl

Ahoj broučkové! Popadněte tužky a společně procvičíme čáry, vlnovky, oblouky, spirály, ovály...

Milí broučkové,

Štístko a Poupěnka společně se zelenou pastelkou vás na stránkách této knížky zasvětí do tajů kreslení. Nebudou na vás moc spěchat, ale zvolna vám ukážou, jak se kreslí čáry, vlnovky, oblouky, spirály, kruhy, ovály, smyčky.

Zavedou vás na nejrůznější místa, třeba k moři, nebo s nimi nakouknete do kuchyně, kde se připravují laskominy, zjistíte, co roste na zahrádce a kdo tam žije, a společně si odskočíte za zvířátky na lesní palouk. Ale to si pište, broučkové, vaše tužka a pastelky nebudou nikde zahálet, naopak pořádně se vyřádí. Na závěr velkého reje pastelek a tužek se vypravíte do cirkusu, kde se to hemží rozesmátými klauny s pusou od ucha k uchu, všetečnými opičkami, důstojnými slony i rozvernými slůňaty… Zkrátka vás všichni účinkující okouzlí svými skvělými vystoupeními. A když se vloudí malá chybička? Nevadí, vy jim, milí broučkové, s pomocí tužky a pastelek a také s pomocí našich úkolů určitě rádi pomůžete.

Co všechno se v této knížce naučíte?

Nejprve si procvičíte rozpoznávání a pojmenování barev a základních tvarů. Nejobsáhlejší část knihy se věnuje nácviku základních grafomotorických prvků. Postupujete od nejjednodušších ke složitějším, začnete kreslením vodorovné čáry, až dojdete ke složitějším prvkům, jako jsou např. ovály, kruhy, smyčky, …

Úkoly pro broučky uvádějí Štístko a Poupěnka prostřednictvím jednoduchých grafických ikon. Společně s nimi se snažíte buď zdolat nějakou potíž, anebo se pobavit. Při zavedení nového prvku najdete stručné vysvětlení, a především vzory, podle kterých budete postupovat.

Pro snadnou orientaci naleznete na horních okrajích stránek pod ikonou se zelenou pastelkou informaci, který prvek se na dané stránce naučíte nebo který si procvičíte.

Knížkou Štístko a Poupěnka učí kreslit se snažíme obohatit a procvičit další dovednosti, které využijete později po nástupu do školy. V první knize z této řady Štístko a Poupěnka učí správně vyslovovat jsme se zaměřili na procvičení výslovnosti problematických hlásek.

Ať se vám kreslení daří

Číst více
299 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 88
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.10.2022
Formát 210x297 mm
Hmotnost 0,604 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026618256
Věk od 4
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Eva Mrázková Eva Mrázková

Eva Mrázková


Odmalička si ráda hraje s písmenky, poznává nové lidi a místa. Vystudovala ekonomii a žurnalistiku. Věnovala se oběma profesím, ale nakonec zvítězila láska ke knížkám, které rediguje v nakladatelství Edika. Žije s rodinou v malém městečku nedaleko Brna, velkou inspirací jsou pro ni dcery. Píše knížky pro děti, zaměřuje se především na procvičování českého pravopisu a jazykových schopností. Snaží se předat dětem znalosti zábavnou a nenásilnou formou. K úspěšným titulům patří Bystrá kobyla bila kopyty na babykové mýtině, série Veselé diktáty a doplňovačky, edice Deskové hry na procvičení cizích jazyků nebo dvojjazyčná řada Klasické české pohádky + audio CD v šesti jazykových mutacích.

zobrazit profil autora