Orientace v prostoru a čase pro děti od 4 do 6 let

Kdy to bylo, kde se stalo, medvídě se zatoulalo

Jiřina Bednářová

Děti, pomozte medvíděti najít cestu domů.

Publikace je určena předškolním dětem k rozvoji časové orientace a prevenci potíží ve čtení, psaní, matematice a obtíží v získávání studijních dovedností plynoucích z nedostatečně rozvinuté časové orientace, vnímání posloupnosti a následnosti dějů, organizace činností.

V publikaci budou zahrnuta z poloviny cvičení zaměřená na přiřazování činností obvyklých pro určité časové úseky. Tato cvičení budou napomáhat dítěti uvědomovat si plynutí času, pojmenovávat časové úseky. Druhá polovina úkolů bude zaměřena na vnímání časové posloupnosti, časového sledu, uvědomování si příčiny a následku, začátku a konce.

Každá strana obsahuje motivační příběh pro děti (obdobně, jako je tomu ve výše jmenovaných publikacích). Dále jsou obsaženy instrukce pro dospělé s uvedením cíle činnosti. Významnou část tvoří pracovní, ilustrovaný materiál pro děti. V závěru jsou uvedeny základní informace pro rodiče a pedagogy o rozvoji časové orientace a vnímání časového sledu; vlivu na čtení, psaní, počítání; na organizaci každodenních činností, myšlení.

Číst více
199 Kč doporučená cena
V prodeji

další tituly z řady "Všestranná příprava do školy"

detailní informace

Počet stran 48
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 28.07.2022
Formát 210x297 mm
Hmotnost 0,22 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026617723
Věk od 4
Typ Kniha
Vazba brožovaná, šitá 2 skobkami (sešitová)