Měli mravenci žihadla?

Vilda a Fína na stopě plšímu zloději, zkamenělému slonovi a tajemství přírody

Pavlína Táborská, Zdeněk Táborský

Dědeček geolog, ten ale zná věci!

* Kde leží jantarová stezka?

* Co to jsou kamenná slunce?

* Kdo je to Bubo bubo?

* Jak vypadá takové kuklení?

* Žili v Čechách a na Moravě žraloci?

* A měli kdysi mravenci žihadla?

Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, začtěte se do vyprávění Vildy a Fíny o jejich výletech za záhadami živé i neživé přírody s dědečkem geologem. Děda geolog sice zlobí babičku schovanými kameny po celém domě (zvláště pod postelí), ale znalosti převeliké má i o živé přírodě. Doprovázet vás bude nejen Vilda a Fína, ale také Čert a Andělka.

S dědou geologem tentokráte za přírodou!

Kniha volně navazuje na titul Měli dinosauři blechy?, obě knihy však fungují samostatně. Měla by oslovit děti ve věku 8 až 13 let a skvěle se hodí do škol, kroužků, na výlety do přírody nebo třeba na dětské tábory.

Číst více
299 Kč doporučená cena
nedostupné

další tituly z řady "Dobrodružství dědečka geologa"

detailní informace

Počet stran 176
Datum vydání 16.04.2018
Formát 210x210 mm
Hmotnost 0,64 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Pavlína Táborská
EAN 9788026612506
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Pavlína Táborská Pavlína Táborská

Pavlína Táborská


Společně s „dědou geologem“ Zdeňkem Táborským napsala pro Albatros Media dvě knihy Měli dinosauři blechy? a Měli mravenci žihadla? a také je sama ilustrovala. Výprava za dobrodružstvím však nikdy nekončí, a tak tato autorská dvojice otec – dcera pokračuje dál v tvorbě pro děti. Pavlína a Zdeněk Táborští pravidelně pořádají autorská čtení a hlavně živé besedy s dětmi, které se tak mohou vyptat na všechno, co je zajímá o historii naší planety, vývoji živočichů i rostlin, geologických zajímavostech, ale i o živé přírodě kolem nás. Táborští spolu objeli řadu škol a knihoven a na další setkání s dětmi se velmi těší. Jejich publikace jsou nejen zábavné, ale stávají se užitečnou pomůckou v hodinách přírodopisu a zeměpisu. Pavlína Táborská se zabývá také samostatnou tvorbou pro děti, což je pro ni srdcová záležitost.

zobrazit profil autora
Zdeněk Táborský Zdeněk Táborský

Zdeněk Táborský


Původem z Čerčan, dětství strávil v Hranicích na Moravě, kde složil maturitu. Po roce v Letecké skupině Geologického průzkumu Jáchymovských dolů započal studium geologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Ještě během studia a posléze po jeho ukončení v roce 1968 působil na katedře mineralogie, krystalografie a geochemie jako asistent. V roce 1969 nastoupil do laboratoří Ústředního ústavu geologického, později přejmenovaného na Český geologický ústav a posléze ještě na Českou geologickou službu, kde strávil celý svůj profesní život. I po odchodu do penze zde působí jako emeritní pracovník. Zabýval se především mineralogií, mikroskopií v polarizovaném procházejícím i odraženém světle, těžkými minerály aj. Zúčastnil se zahraničních geologických expedic do Maroka, Tichého oceánu (Fidži), Sýrie, Mongolska a Íránu. Přednášel polarizační mikroskopii na Vysoké škole chemicko-technologické a těžké minerály na Přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity i na Přírodovědecké fakultě Masarykovy fakulty v Brně. Je spoluautorem popisu čtyř nových minerálů – čechitu, zoubekitu, vavřínitu a vihorlatitu. Je spoluautorem publikace Hradní kámen přemyslovské doby v Čechách. Je členem České geologické společnosti, kde je dlouholetým členem výboru, zakladatelem, editorem a předsedou redakční rady časopisu Zpravodaj České geologické společnosti a redaktorem Průvodců po geologických exkurzích České geologické společnosti, které od roku 1998 organizuje dvakrát ročně. Zdeněk Táborský má dcery Štěpánku, Pavlínu a Gabrielu a vnoučata Vojtu, Valérii, Julii, Vendulu a Zitu.

zobrazit profil autora