Edika

Brněnské nakladatelství Edika si klade za cíl vám přinášet kvalitní knihy, které vás obohatí, pobaví a nabijí novými myšlenkami a naučí mnohým znalostem a dovednostem – ať je vám 5, 55 nebo 105 let! Věříme, že člověk by si měl neustále rozšiřovat horizont svého poznání, a chceme dělat co nejvíce pro to, abychom vám to umožnili. V současné době nabízíme knihy z oblastí cizích jazyků, kultury a umění, historie a dalších společenských věd, přírodních věd, cestování nebo třeba sportu, ale také z didaktických oborů, jako je pedagogika, logopedie a speciální pedagogika, a naleznete u nás také knihy, které se zaměřují na rozvoj schopností a dovedností dětí i dospělých.

Zakládáme si na tom, aby naše knihy byly moderní, hravé a nabízely nejrůznější přístupy, ve kterých si každý čtenář přijde na své. Snažíme se podporovat všechny formy vzdělávání – a proto v naší nabídce najdete i vzdělávací komiksy, učebnice pro samouky, deskové hry, knihy propojené s mobilními aplikacemi nebo například destrukční učebnice. Jsme přesvědčeni, že každé odvětví nás může nějak obohatit, a proto pro vás vybíráme také zajímavé tituly z oblasti krásné literatury – ať už jde o klasická díla v novém pojetí, nebo zcela nové příběhy, které nás zaujaly. V Edice víme, že součástí vyváženého stylu života je i relaxace, a proto se snažíme pro vás hledat i neotřelé a zábavné knihy, které vám svým humorem uleví od všedních starostí. Naši redakci tvoří tým nadšených lidí, kteří se specializují na nejrůznější obory – proto pro vás připravujeme tak širokou paletu knih, kterou můžete vidět na těchto stránkách. Edika je součástí skupiny Albatros Media, největšího českého nakladatelství, které zajišťuje pestré a inspirující prostředí, jež dává vzniknout těm nejlepším nápadům. Díky tomu vám můžeme přinášet i mnoho dalších knih, které vyšly pod jinou značkou Albatros Media.

Redakce

Eva Mrázková
šéfredaktorka

Své přátele často mění v autory knih, s autory se obvykle spřátelí. Dveře do široké debatní skupiny jsou otevřené, témata jsou různorodá a nová vřele vítána. K jejím zálibám – jak jinak – patří písmenka a příběhy.

[email protected] 
Andrea Brázdová
redaktorka

Ráda se zaměřuje na netradiční a zajímavé projekty plné fantazie, zábavy, tajů i poznání. Ve volném času se věnuje cestování, turistice, sportům možným i nemožným, své rodině a přátelům.

[email protected]
Michaela Tučková 
redaktorka

Knihomolka, kterou už nebavilo knihy pouze číst, ale ráda jim pomáhá i na svět. Baví ji příběhy o lásce, fantazii i poznání, ráda se jimi nechává inspirovat a nabít. Ve volných chvílích se věnuje své rodině, svému psovi a knihám.

[email protected]
Anna Janíková   
redaktorka

Zpravidla víc poslouchá, než mluví. Rozhodla se pracovat v nakladatelství, protože ráda zkoumá příběhy, které se ukrývají na stránkách knih. Věčně v knížkách hledá ponaučení a životní nadhled. Pevně věří tomu, že právě díky vyprávění příběhů si lidé dokážou vzájemně hlouběji porozumět.

[email protected]