Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Milujete komiksy a historii? Pak si nenechte ujít Marii Terezii!

Milujete komiksy a historii? Pak si nenechte ujít Marii Terezii!

13. 05. 2017

Dnes si připomínáme třísté výročí narození jediné vládnoucí ženy na českém trůně. Panovnice Marie Terezie proslula nejen zavedením povinné školní docházky a dalšími osvícenskými reformami školství, státní správy i armády, ale třeba také tím, že měla celkem 16 dětí. Připomeňte si její život a vládu v nové knize Marie Terezie její Habsburkové!

Novinku Marie Terezie a její Habsburkové napsal Zdeněk Ležák a ilustroval ji Rudolf Suran. Je rozdělena na textovou a komiksovou část – v části textové se autoři zaměřili především na období vlády Marie Terezie. Ta musela po nástupu k moci projít celou sérií válek, protože byla pro mnohé panovníky tehdejší Evropy jako žena na trůnech významných království zcela nepřijatelná. Vyčerpávající války ji však nezlomily, v konečném důsledku ji naopak posílily a vydobyly jí věhlas v tehdejší světové politice i v celých dějinách. V komiksové části pak najdete vykresleny především důležité události a milníky válek o habsburské dědictví.

Více o knize se dozvíte také v našem knižním traileru...

Zprávy z redakce

17. 01. 2019

Tajemství evoluce: Jak starý je život na Zemi?

Klíčovou otázkou vědy, která trápí myslitele už od prvopočátků, se staly okolnosti vzniku života.... [více]

17. 07. 2018

Tipy na letní čtení

Léto je v plném proudu a my doufáme, že si jej užíváte plnými doušky. Pokud byste však nevěděli, po... [více]

Objednávky:
800 555 513

Po-Pá 8.30-16.30

www.albatrosmedia.cz

Facebook Twitter
Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím